KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14113167
nr 1411 3167
Shoichi Hasegawa
(f. 1929), Japan
Färgetsning, Signerad, numrerad 19/30. Bildmått: 49x58cm, yttermått inklusive ram: 75x85cm
Shoichi Hasegawa, föddes 1929 i Yaiz i Japan, japansk grafiker och målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 20:29:34
300 kr
350 kr
400 kr
Shoichi Hasegawa
Läs mer om Shoichi Hasegawa